Háziorvosi és házi gyermekorvosi ügyelet telefonszáma: +36 46 477 104

Minden orvosi rendelő megújul Miskolcon 2020-ig

Átfogó rendelő-rekonstrukciós programot kezdtek meg Miskolcon, csak idén már négy építészeti felújításával végeztek – köztük a Corvin utcai felnőtt orvosi rendelőével is, melyet szerdán Kriza Ákos polgármester is bejárt, és a háziorvosoktól, betegektől érdeklődött a felújításról.

Mintegy 30 éve a Corvin utcai rendelőbe jár orvosi vizsgálatra Siskó Józsefné. Érdeklődésünkre elmondta, a mostani felújítás előtt nagyon elhanyagolták az épületet, most azonban végre tiszta minden, és a rendelés is gyorsabban halad.

Hadas Éva háziorvos már 25 éve dolgozik itt, így aztán pontosan tudja, hogy érdemi felújítást még nem végeztek az épületen.

– A tetőt toldozták-foldozták időnként, mert beázott, de ezen kívül semmi. Az épület nagyon elhanyagolt állapotban volt, az az igazság – mondta.

Nemrégiben azonban ez a rendelő is sorra került, és teljeskörűen felújították: külső szigetelést kapott, kicserélték a nyílászárókat, a szennyvízvezetékeket és a padlózatot, és kijavították a tetőt. De felújították a betegek mellékhelyiségét is, amiket most már a mozgáskorlátozottak is használhatnak.

– Egy új rendelőt kaptunk! – összegezte a változásokat a háziorvos, akitől megtudtuk azt is, hogy a munkák elvégzése után, februárban költöztek vissza, előtte ideiglenesen a közeli gyerekrendelőbe várták a felnőttek betegeket is. Másfél hete van az, hogy az egész épület a rendelkezésükre áll.

– Körülbelül 40 év szükségleteit kell pótolnunk – mutatott rá a bejárást követően Kriza Ákospolgármester, utalva a 2010-ben megkezdett rendelő-rekonstrukciós program célkitűzéseire.

– Hét évvel ezelőtt úgy döntöttünk, hogy 2020-ig minden háziorvosi rendelőt a kor követelményeinek megfelelően felújítunk. Meglátásom szerint a megfelelő rendben haladunk ezzel a feladattal – tette hozzá a városvezető.

2010 óta a város összesen több mint 1,1 milliárd forintot fordított tíz orvosi rendelő felújítására, valamint két egészségház kialakítására. Az első ütemben, 2015-ig megújult a Testvérvárosok úti, az Andrássy utcai, a Győri kapui, a Latorca utcai, a Szentpéteri kapui és a Fábián utcai rendelő, valamint két egészségházat is kialakítottak: a Szentgyörgy és a Tömörkény útit.

– A háziorvosoktól számos pozitív visszajelzést kapunk. Az épületek rendbe tétele mellett számos más infrastrukturális beruházást is elvégzünk. Minden háziorvosi rendelő és minden védőnő kapott egy-egy laptopot. Aztán az informatikai rendszer fejlesztésében is továbbléptünk: a háziorvosok és a házi gyermekorvosok a rendelőjükben használt szoftverből el tudják érni a kórházak, szakrendelők informatikai hálózatát, így látják a betegek szakorvosi leleteit, laboreredményeit, a kórházi zárójelentéseket. Ezt szintén nagyon pozitívnak értékeltek a háziorvosok – emelte ki Kriza Ákos.

Idén május közepéig négy felnőtt illetve gyermekorvosi rendelő – a Corvin utcai gyermek- és felnőtt rendelő mellett a Bajcsy-Zsilinszky úti és a Győri kapui – infrastrukturális fejlesztése történt meg. Hamarosan elkezdődik aztán a Lyukóvölgyi orvosi rendelő építése, amelyben egy felnőtt és egy házi gyermekorvosi körzet, valamint védőnői szolgálat működik majd. A Miskolci Egészségfejlesztési Intézetben pedig a fogorvosi praxis korszerű ellátási feltételeinek és az egészségfejlesztési, prevenciós szolgáltatások kialakítása történik.

A tervek szerint a következő ütemben, 2018-ban elvégzik a Bollóalja utcai, a Csehov utcai, az Otthon téri, a Miskolctapolcai utcai, a Sütő János utcai, a Técsey utcai, a Kazinczy utcai, a Halom utcai, a Kiss Ernő utcai, az Éder György utcai és a Kórház utcai orvosi rendelők rekonstrukcióját is.

2020-ig tehát valamennyi önkormányzati tulajdonú orvosi rendelőt fejleszti a város. Ez 59 felnőtt, 30 gyermekorvosi és 41 védőnői körzetet érint, összességében csaknem 1,7 milliárd forint értékben

Forrás: Minap